Зв'язок майбутнього: Світові виробники у справі
Завдяки системі активного управління кінематикою (AKC) концерн ZF став лідером у даному сегменті ринку та продовжує постійно збільшувати свою перевагу. На сьогоднішній день у виробництві високотехнологічних систем AKC подолано рубіж у 100 000 екземплярів. Такого разючого результату досягнуто за чотири роки з початку серійного випуску даної продукції.
система активного керування кінематикою AKC ZF
Спочатку система вироблялася для двох ексклюзивних моделей спортивних автомобілів, але нині вже сім автовиробників преміум-класу використовують у серійному виробництві переваги цієї інноваційної розробки ZF. збирання комплектів систем AKC на заводі ZF в Лебрінгу Система активного керування задньою віссю надає будь-якому легковому автомобілю зі звичайним або електричним приводом більше стабільності, динаміки, маневреності та комфорту під час руху. Спостережувана тенденція до автоматизації та автономного водіння гарантує концерну ZF зростання попиту на систему АКС у майбутньому.
«Наш виробничий ювілей – випуск 100 тисяч комплектів системи AKC – я багато в чому розцінюю як величезний успіх. По-перше, це наочно підтверджує, що наша розробка дозволяє значно покращити керованість практично будь-якого автомобіля за рахунок активного керування задньою віссю. По-друге, це зміцнює позицію та технологічне лідерство концерну ZF у даному сегменті ринку. По-третє, кожен встановлений на автомобілі комплект системи AKC демонструє величезний потенціал «розумної механіки» в автомобільній індустрії. І цей показник є наочним прикладом перетворення заводу ZF у Лебрінгу», – коментує д-р Хольгер Кляйн (Holger Klein), старший віце-президент бізнес-підрозділу «Техніка ходової частини для легкових автомобілів» концерну ZF. Розташований поблизу Граца завод зумів за короткий час перейти від звичайного складання мостів до високотехнологічного виробництва складних систем. На сьогоднішній день є єдиним підприємством, де налагоджено виробництво системи АКС. Це сприяло не лише збереженню, а й створенню нових робочих місць у регіоні.
Дві концепції для різних конфігурацій мосту
На сьогоднішній день вироблено 100 тисяч комплектів системи активного управління кінематикою АКС. Це число складається з 60 000 екземплярів з одним центральним актуатором, керуючим поворотом обох коліс на осі, і 40 000 екземплярів системи з двома окремими актуаторами - по одному на кожне колесо. Таку модифікацію системи AKC вперше почали встановлювати на серійні моделі Porsche 911 Turbo та 911 GT3 у 2013 році, а також на Ferrari GTC4 Lusso. Версія AKC з одним, але габаритнішим приводом, розташованим по центру заднього моста, встановлюється, наприклад, на нову модель Porsche Panamera. Система активного керування задньою віссю також є на позашляховиках Audi Q7 та представницьких седанах Cadillac CT6 або BMW 7 серії. І це не межа можливостей використання системи АКС. У найближчому майбутньому дана технологія ZF має знайти застосування також у моделях інших виробників та показати свої сильні сторони, зокрема, у пікапах та компактних автомобілях. Система AKC поєднується з будь-якими видами приводу: чи то звичайний ДВС, гібридний або повністю електричний привід.