(096) 632-80-63
(095) 632-80-63
(073) 632-80-63
Товарів: 0
0 грн.

Ваш кошик порожній!

Авто кондиціонер – експлуатуємо та обслуговуємо правильно

09.07.2022 15:19

Влітку погода в Києві та й взагалі в Україні досить непередбачувана, від африканської спеки, до нордичної прохолоди. Погода змінюється часто, але що робити, коли спека затягнулася, та ще й ваше авто темного кольору – який особливо добре притягує тепло.

Вихід, звичайно, автомобільний кондиціонер. Практично всі сучасні автомобілі обладнані цим пристроєм. Але, як і будь-який інший агрегат у машині, кондиціонер вимагає догляду та обслуговування.

Компресорна олія

Буває таке, що взимку ви принципово не включаєте кондиціонер? А навіщо – він же лише влітку потрібний. Але це не зовсім так. Пристрій автомобільного кондиціонера має термодатчики, які автоматично вимикають його при мінімальній температурі. Діапазон цей як правило 0…+4 градуси.

Але ми розповімо про інше. Про те, чому не можна всю зиму проїздити із вимкненим кондиціонером. Система кондиціювання складається не тільки з компресорів (про компресор ми вже писали раніше тут), конденсорів та інших деталей. Є ще так звані манжети. Ці деталі виконані з різних «м'яких» матеріалів. Однією з найпопулярніших причин поломок є поломка або навіть повна руйнація манжету валу компресора. Який довгий час не змащувався компресорним маслом через довгий (зима триває 3 місяці + ще 2 або навіть 3 місяці досить холодних) не включення кондиціонера в авто.

Забруднення конденсатора автокондиціонера

Проблема банальна, влітку в повітрі літає безліч комах, які просто неминуче потрапляють у підкапотний простір, особливо при довгих поїздках. Комахи та інший бруд може забиватися в ребра конденсатора – що призведе до зниження обсягів повітря, що проходить через агрегат. У результаті продуктивність кондиціонера знижується.